přeskočit navigaci


Katedra technických věd


  Partneři:  

COTTEX Trade patří mezi významné obchodníky a zpracovatele veškerých zinkových odpadů a zinkového šrotu, vznikajících průmyslovou činností na území jak České Republiky, tak na Slovensku.

Ze značně diverzifikované činnosti společnosti Agmeco spol.s.r.o. pokračuje kompletně v programu zaměřeném na radiační onkologii a technická řešení přepracování kalů termickým procesem na látky využitelné v zemědělství jako hnojiva.

Poradenská a expertizní společnost MikroChem LKT spol. s r.o., která si zakládá na kvalitní práci a individuálním přístupu k zákazníkům. Portfólio: Poradenská činnost, nakládání s odpady, expertní činnost, laboratorní činnost, sanační činnost, výzkum a vývoj.

MPS Gradior s.r.o. je významnou výrobně dodavatelskou společností s hlavním zaměřením na vlastní vývoj a výrobu komponentů pro energetiku, teplárenství a petrochemii. Hlavními produkty jsou vlastní vývoj a výroba uložení průmyslového potrubí pro energetiku a petrochemii, návrh a výroba tlakových nádob, svařovaných konstrukcí včetně prefabrikace potrubí.

Akciová společnost DESK - FORM je přední evropský výrobce kuchyňských a jiných pracovních desek na míru. Disponuje unikátní technologií podlepování dřezů, kterou pracovní deska získá exkluzivní vzhled a snadné čištění.

Nanovia s. r. o. je firma disponující největší kapacitou pro průmyslovou výrobu nanovlákenných materiálů v Evropě. Textilní lamináty vyvinuté firmou Nanovia patří do kategorie hi-tech materiálů. Jedná se o praktické využití nanotechnologie ve spojení s dalšími průmyslovými technologiemi.

Toseda s.r.o. - Výzkum, vývoj a výroba speciálních polymerních systémů. Klíčovými oblastmi výzkumných a vývojových aktivit jsou nanotechnologie and technologie příznivé životnímu prostředí.

ROKO - Velkoobchodní prodej nátěrových hmot a stavební chemie. Výrobce s klasickým výrobním programem produkce barev, laků pro průmysl a později i pro maloobchodní prodej. Vlastní podnikový výzkum a schopnost organizovat vědeckou a výzkumnou práci.

Výzkumný ústav pro hnědé uhlí - Řešení nových, ekologických způsobů úpravy a užití uhlí, a to včetně využití produktů spalování a odsíření hnědého uhlí, a dále na řešení problematiky ochrany a tvorby pracovního a životního prostředí pánevních okresů severočeského regionu.